Biçilmiş çimenlerle açılışı yaptık bakalım. Yeşil tenis topunun tüylü sırtı gibi kokuyor. Halı sahanın yapay zemini gibi kokuyor. Bergamot ve limon kabukları kokuda iç içe. Sert bir dağ lavantası dördüncü dakikada almaya başladığım. Çok net bir kakule altıncı dakikada. Açılışta benim aldıklarım bunlar… Notalara göz gezdirdikten sonra yazacaklarıma gelince: Gerçekçi bir anason kullanılsaydı çözmem kolay olurdu. Ya daha iyi bir burnum olmalı ya da

bu parfüm daha iyi yaratılabilirdi… Biber kokusu. Evet var! Bunu okuduktan sonra fark edebiliyorum. Acı değil de, tatlı biberin yarılmış içi gibi kokuyor.

Orta notalara gelindiğinde lokum gibi şekerli notalar. Biraz buğday çiminin kokusu. Paçuli ya çok yumuşak kullanılmış; ya da ben başka elementleri ona benzettim. Lavantayı andıran bir koku var ile yok arası kendini gösteriyor. Hafif kuru otlarla karışık benzoin kokusu… Yeşil çayı andıran hoş bir yumuşaklık… Alttan gelen tonka fasulyesi tatlılığına bulanmış kuru otlar alıyorum. Açılışı daha ıslaktı. Kalıcılık ikinci saatte beklediğimin çok altında kaldı. Bir edp. den söz ediyorsak daha yukarılarda olmalıydı.

Sonlara gelindiğinde Bvlgari – Black’in üst ve orta notalarının karışımı gibi. Çok benziyor. Koku yumuşak ama çook yumuşak. Sandal ağacıyla sağlanmış bir yumuşaklık olduğunu düşünüyorum. Odunsulardan en yumuşağı odur. “Gül” diyeceğim ama dilim varmıyor. Daha çok “Roseraie” diye geçen bayır gülü’ne benziyor kokusu. Çok yumuşak ve hafif bir deri kokusu üzerine tarçın dökmüşler gibi. Koku müthiş derecede güzel. Sonları çok hoş. En güzel koku sonlarında ama çok hafif. İkinci güzel koku başlarında ve çok vurucu. Ortaları gerçekten de orta seyrediyor. Bu markayı bir türlü sevemesem de; markanın parfüm şişesini bir çok yatak odasında görmem nedeniyle itici bulsam da; popülariteye genel anlamda karşı olsam da; tüm bunlar ürünü kötü parfüm yapmaz! Bir çok kişi için iyi bir seçenek olabilir. Ama benim parfümüm olamayacak!
Pozitif:
1) Lokum gibi yumuşak yapısıyla kendini sürekli koklatıyor.
2) Maskülen yapıda olmasa da kadınların bu kokuya bayılacaklarından şüphem yok.

Negatif:
1) Kalıcılık fena değil ama fark edilme zayıf kaldı. Ayrıca bu bir edp.Notalar:
Üst: Anason, Bergamot, Biber.
Kalp: Meyveli notalar, Labdanum reçinesi, Lavanta.
Baz: Paçuli, Vanilya, Vetiver.
Tip: Tatlı, Oryantal, Meyveli, Baharatlı.
Cinsi: Maskülen
Üretim: Yeni Formül
Çıkış Yılı: 2010Koku rengi: Mor
Referans: Yaş Lokum
Konsantrasyon: Eau de Parfum
Parfümör: Anne Flipo&Pierre Wargnye&Dominique Ropion

Doktrin: “Başarı için bekleyemem, bu yüzden onsuz devam ederim.” – Jonathan Winters