Pembe pembe meyveler. Ezilmiş siyah üzüm. Korsika şeftalisi. En çok da bu yüzden açılışı Lancome – Trésor in Love’u andırıyor. Mangolu dondurma. Beşinci dakikada portakal çiçeği de geldi. Portakal çiçeği (neroli): Yeni açmış mandalina, portakal ya da turuncun beyaz ince yumuşak etli çiçekleridir. Aynı zamanda çiçeklerinin kokusu şekerli portakal pulpunu andırır. Onuncu dakikada güllü lokum kıvamına gelip iştah kabartan koku “Acaba gül kullanıldı mı?” sorusunu aklıma getirdi. Çok ilginçtir ki lokum kokusunun dışında net bir gül kokusu alamıyorum henüz. Açılışta aldıklarım ve benden bu kadar…

Orta notalara gelindiğinde Jil Sander – Sun’ı andıran naneli silgi kokuları. Bunun yanında tatlı meyveler hafifleyerek ilerlemekte. Altlarda bir miktar su zambağı. Kabe samanı ıslaklığı. Sucul koku olduğunu düşünmüyorum ama kalp notasında su notasına benzer ıslak elementler karşıma çıktı. Açılışı rengarenk giden kokunun ortaları pek o kadar da karmaşık değil. Bu durum genelde parfümden çabuk bıkılmasına neden olur. Osmanthus çiçeğini andıran değişik kokularla ortalar son buluyor.

Sonlara gelindiğinde sanırım gardenya ile bitirmek istemişler. Parfüm genel olarak çiçeksiliğini koruyor. Altta çıkaramadığım bir tatlılık var: Beyaz bal mı, yoğun tatlı bir çiçek daha mı var çözemedim. Tonka fasulyesi ve amber karışık sanırım. Tam kokoş diyemem ama iyi giyimli, varsıl birisinin kokusu gibi. Kullandığınızda kendinizi öyle hissedebilirsiniz. Kırk yaş üstü ve otuz yaş altına uygun değil. Edt.’lere göre kalıcılığı iyi, fark edilirlik orta.Pozitif:
1) Koku, birçok kadın parfümü gibi tekdüze gitmeyip gerekli nota değişimlerini gösteriyor.
2) Kalıcılık iyi.

Negatif:
1) Bazı elementleri algılamak çok zor oldu. Belli belirsiz yerleştirilmişler sanki.
2) Kokunun benzerleri o kadar çok ki…Notalar:
Üst: Frenk üzümü, Pembe biber, Yeşil notalar. (ck: gül, üzüm, şeftali, portakal çiçeği)
Kalp: Yasemin, Şakayık, Gül(ck: su zambağı, kabe samanı, osmanthus)
Baz: Paçuli, Misk, Panna cotta etkisi. (ck: gardenya, beyaz bal, tonka fasulyesi)
Tip: Fresh, Çiçeksi, Meyveli, Pudralı, Tatlı.
Cinsi: Feminen
Üretim: Yeni Formül
Çıkış Yılı: 2012
Koku rengi: Pembe
Referans: Islak Çiçek
Konsantrasyon: Eau de Toilette
Parfümör: Juliette Karaguezoglou&Sophie Labbé

Doktrin: “Eğer müzik aşkı besliyorsa… Bırakın çalsın!” – William Shakespeare