Çok kumlu bir yüzeyi var parfümün. Koku toza bulanmış gibi pütürlü. Çok acı bir sandal ağacı burnuma çarpıyor. Gerçek hayatta bu kadar ağır kokmaz ağaç gövdeleri, abartmışlar! Yakıcı baharatlar: Nane, kakule, zencefil, fesleğen… Biraz karabiber ve biraz da tarçın. Açılışı çok yoğun. Fazla koklamak rahatsız edici olabilir. Açılıştaki tahmin edemediğim meyvemsi kokuyu kişniş ile sağladıklarını görüyorum. Tatlımsı, baharlı ve meyvemsi.

Orta notalara gelindiğinde parfüm yoğun tarçın tadıyla ilerlerken kokudaki kumlu kıvam da ne yazık ki devam ediyor. Odunsuluk tozlu ve buruk. Tango bir koku. Bunu sıktığınızda zengin bir imajınız olacaktır. Hem kokoş bir kadın, hem çapkın bir erkeği temsil ediyor. Her iki cinse de yakın. Karanfil, çorbadan sonra ağzınıza attığınız kuru karanfil kıvamında. Parfümde kullanılan ve arkalardan gelen gülün rengi sorulsaydı “sarı” derdim.

Sonlara gelindiğinde Narciso Rodriguez – For Him, o mükemmel kokusunu paçulinin kasvetiyle nasıl ki boğuyorsa bu koku da kumlu, tozlu sandal ağacı ve karanfil yanıklığıyla bu parfümü boğmuş. Koyun postu kokusu alıyorum. Jacques Polge fazla parfümde rastlamadığım koyun postu notasını Caron – L`Anarchiste’ten daha yoğun kullanmış. Sonlarda yazılı olan amber ağırlıklı olarak orta notalarda kendini göstermişti. Şu anda sonları daha çok tarçınlı muhallebi gibi kokuyor. Kullanımı çok zor bir koku. Sıcak havalarda fazla sıkmaktan kaçınılmalı. İlk iki saati atlattıktan sonra koku oturuyor, yumuşuyor ve güzelleşiyor. Lokum gibi bir koku ama sonlarına kadar sabırla dayanabilirseniz! İşte o zaman sonları çok güzel. Burnunuzu kolunuzdan alamayacağınız kadar yumuşak kıvamda. Sonlarda tütün ile en çok yakışan element olan vanilyayı kullanmaları akılcı olmuş. Maskülen geçmesine rağmen ben kadın kullanımına daha yakın buldum. Egoiste, kendisinden üç yıl sonra piyasaya sürülen Platinum Egosite’e göre çok daha kaliteli bir koku. Ayrıca daha yoğun ve daha kıvamlı…
Pozitif:
1) Harika tarçın kullanımıyla muhallebi gibi kokmak isterseniz hoş bir deneyim.
2) Kalıcılık ve fark edilme alışılmışın dışında.

Negatif:
1) Kuru ve talaşlı yapısıyla dayanılması güç ilk iki saat.
Notalar:
Üst: Kişniş, Maun, Mandalina, Gülağacı
Kalp: Karanfil, Gül, Tarçın.
Baz: Amber, Deri, Sandal ağacı, Tütün, Vanilya.
Tip: Oryantal, Baharatlı, Tatlı, Odunsu.
Cinsi: Maskülen
Üretim: Yeni Formül
Çıkış Yılı: 1990
Koku rengi: Altın
Referans: Tarçınlı Muhallebi
Konsantrasyon: Eau de Toilette
Parfümör: Jacques Polge

Doktrin: “Kadınlar erkeklerin güçlü yanlarına hayran olurlar, zayıf yanlarını severler.” – Beatrice Brown