Koyu kahverengi vanilya dalı. Beyaz ahşap üzerine dökülmüş toz şeker. Bodrumun en dip köşesinde bulduğunuz rutubet yemiş kibrit kutusunu açtığınızda içindeki kibrit çöplerinin ıslak kokusu. Öğütülmüş pembe biber taneleri. Alttan vuran pis bir koku var. Alttan vuran tat; ıslak köy yollarında kremsi bir hal almış parlak siyah çamur gibi kokuyor. Çürük çilek kokusunun küflü tadı. Parfümün açılışı Imaginary Authors – Cape Heartache’e çok yakın.

Orta notalara gelindiğinde parfüm pek bir değişikliğe gitmedi. L’Occitane – Eau des Baux’da kullanılan yoğun şekerli ahşabın yerine burada M. Micallef – Gaiac’dakine benzer, daha kremsi, daha pürüzsüz, daha kaymaklı bir tatlı ahşap kullanılmış. Imaginary Authors Markası’nın elimde toplam dokuz parfümü bulunuyor. Bugün yorumladığım üçüncüsüydü. Diğer altısını önümüzdeki günlerde yorumlayacağım. “Boğa kanı” ve “tenis topu” kokusu gibi ilginç element denemeleri var. Herkesin her an yaptığını yapmayı sevmeyen benim gibi birisi için biçilmiş kaftan!

Sonlara gelindiğinde kokunun fazla değişiklik göstermediğini görüyorum. Parfümde çok temiz, çok net bir vanilya kullanımı var. Yani bu kadar pürüzsüz vanilya çok az parfümde gördüm. Koku çok güzel, kolunuzu sürekli koklamak isteyeceğiniz bir yapıda; ama bunlar iyi parfüm olmak için yeterli değil!.. Tatlı bir çöreğin üstündeki şeker taneleri gibi kokuyor… Tatlı kokuları seviyorsanız, bu şekerli ahşap kokusu sizi saracaktır. Hem erkek hem bayan kullanımına yakın buldum. Nedense tek bir taraf için uygun olduğunu söyleyemeyeceğim. Üç dört kereden fazla sıkmak rahatsız edici olabilir. Özellikle sıcak havalarda.

Pozitif:
1) Ahşabın en güzelini koklamak için iyi fırsat!
2) Kalıcılık çok iyi.

Negatif:
1) Benzerleri (çok olmasa da) olan bir çalışma, eşsiz bir eser değil.
2) Koku fazla değişiklik göstermeyen yapısıyla bir süre sonra sıkabiliyor!Notalar:
Üst: Meşe fıçısı, Madagaskar vanilyası.
Kalp: Gaiac ahşabı, Benzoin.
Baz: Çavdar tohumu, Mür reçinesi.
Tip: Gurme, Dumanlı, Baharatlı, Tatlı, Odunsu.
Cinsi: Unisex
Üretim: Yeni Formül
Çıkış Yılı: 2012
Koku rengi: Ahşap
Referans: Şekerli Ahşap
Konsantrasyon: Eau de Parfum
Parfümör: Josh Meyer

Doktrin: “Eğer isteklerin için savaşmıyorsan, kaybettiklerin için de ağlama.” – Bilinmeyen