Güzel bir menekşe açılışı oldu. Olmamış yeşil papatyalar. Pembe begonviller. Açılışı çok çiçeksi ve “Ben bir kadın parfümüyüm!” diye bağırıyor. Yalnız birçok kadın parfümüne göre notaların rahatsız etmeyen çiçek geçişleri var. Limon kabuğu. Portakal çiçeği. Portakal çiçeği çok orijinal kullanılmış. Çoğu parfümde bu notayı net alamaz benzer şeyler yazardım. Burada o kadar net ki!..

Orta notalara gelindiğinde koku biraz dibe düştü. Açılışındaki görkemi sürseydi 5* verecektim. Tabii ki alacağı rakam inceleme bitene kadar kafamda inip çıkacak. Bu arada neroli hafifleyerek devam ediyor. Parfüme hala çiçekler hakim. Yeşil çay kokusu. 

Sonlara gelindiğinde Creed – Tubereuse Indiana’yı andırıyor. Haşlanmış mısır koçanı gibi kokuyor. Ortalarda kötü dediğim koku sonlarda gene güzelleşti. Bana da alacağı puanı sürekli değiştirmek düştü. Ayrıca sonlarındaki misk kullanımı çok çarpıcı. Bu güzel parfümün en büyük negatifi baz notasına kadar harika bir koku ortaya çıkarmaması. Gene de fena değil ama. Hafif bir deri kokusu alıyorum. Kurkdjian parfüme ne koyduysa yakıştırmış.Pozitif:
1) Çiçeksi parfümün rahatsız etmeyenini yapmak ustalık ister.
2) Burna batan, rahatsız eden tek element olmaz mı?

Negatif:
1) Parfümün en değerli notası (kalp) baremin altında seyrediyor.

Notalar:
Üst: Portakal çiçeği. (ck: portakal çiçeği, menekşe, papatya, begonvil)
Kalp: Yasemin, Paçuli, Gül, Bal(ck: yeşil çay)
Baz: Beyaz çiçek, Sedir. (ck: sümbülteber, beyaz misk, deri)
Tip: Çiçeksi, Pudralı, Tatlı, Odunsu.
Cinsi: Feminen
Üretim: Yeni Formül
Çıkış Yılı: 2011

Koku rengi: Turuncu
Referans: Portakal Çiçeği
Konsantrasyon: Eau de Parfum
Parfümör: Francis Kurkdjian

Doktrin: “Hayatta en kolay aldanan insanlar, en zeki ve en dürüst olanlardır.” – George Bernard Shaw