İlk sıkılan saniyeler müthiş çarpıcı. Limon kabuğu çiçeklerle harmanlanmış. Çiçekler çok net. Papatya almıştım ilk başladığında. Normal zambak yazıyor ama su zambağı gibi sanki kokusu.

Orta notalara gelindiğinde şekerli, yumuşak, beyaz miskle yoğunlaşmış, hafif dumansı, ılık bir koku. Zambak şimdi daha yoğun. Parfüm Guerlain – Jicky’ye oldukça benzedi. İkisi de aslında birbirine rakip olan iki marka. 1889 çıkış tarihli olan Jicky’nin ardından 1921 tarihinde üretilen Chanel daha sonra reklam yüzü olarak kullandığı Marilyn Monroe ile büyük sükse yapmıştı. Marilyn Monroe’ya sorulan “Gece yatarken üzerinizde ne vardı?” sorusuna Monroe’nun yanıtı “Chanel – No5!” olmuştur.

Sonlara gelindiğinde en güzel yanını bize yaşattı.

Pozitif:
1) Kokoş, kadınsı yanıyla kullanana güven verirken, aynı zamanda kısa süre de olsa kendini erkeklere karşı üstün hissettiriyor.

Negatif:
1) Parfüm tek başına bir eser olsa da Guerlain – Jicky gibi efsanelere temas etmeden yaratılmamış.
Notalar:
Üst: Aldehitler, Bergamot, Neroli, Limon. 
Kalp: İris çiçeği, Yasemin, Vadideki zambak, Gül.
Baz: Amber, Sandal ağacı, Vanilya, Vetiver.
Tip: Şipre, Çiçeksi, Oryantal, Pudralı, Baharatlı.
Cinsi: Feminen
Üretim: Yeni Formül
Çıkış Yılı: 1921
Koku rengi: Altın
Referans: Vetiverli Zambak
Konsantrasyon: Eau de Toilette
Parfümör: Ernest Beaux
Doktrin: “Bir kadın, eğer budala değilse eninde sonunda bir insan yıkıntısı ile karşılaşır ve onu kurtarmaya çalışır. Kimi zaman da başarır bu işi. Ama bir kadın, eğer budala ise, eninde sonunda akıllı, sağlıklı bir adam bulup onu bir yıkıntıya çevirir. Her zaman başarır bu işi.” – Cesare Pavese