01: Çok kısa süre iris çiçeği baktı kaçtı. Bergamot kokusu. Acı misket limonu kabuğu. Yeşil çay demliğinden yükselen buhar. Acqua di Parma – Colonia şu an Wulong Cha’yı en benzettiğim parfüm. Açılış acı limonlu ve kolonya bazlı gerçekleşti. Fazla değişim göstermeden ortalara ilerliyoruz bakalım…

Orta notalara gelindiğinde olmamış mandalinanın yeşil kabuğu. Acı turunçlara biraz zencefil eklendi. Şu notalarda koku karmaşık değil ve ben size daha fazla şey anlatamıyorum.

Sonlara gelindiğinde petitgrain etkisi bana Knize – Ten’i anımsattı. Onun yerine vanilya ile bitirseler daha çok yakışacakmış. Ne yazık ki başka bir varlık gösteremedi.

Sizlere çok güzel şeyler yazmak isterdim. hayatımda gördüğüm en iyi parfümlerle karşılaştığımdan söz etmek… Amouage, Serge Lutens veya By Kilian ayarında kokular hissettiğimi duyurabilmek… Ama bunların hiçbirisi olmadı! Henüz serideki ilk koku ve umudumuzu kırmamamız gerekir; biliyorum. Ne olursa olsun o bir Türk markası. Bunu da biliyorum. Diğer ürünlerinde iyilerine rastlayabilir ya da Wulong Cha’nın reformülesinde hata düzeltmelerine gidileceğini umabiliriz. Kötümser olmak istemiyorum ama umarım diğer Nishaneler de bu düzeyde değildir. Korkarım ilk Nishane benden kırık not alacak. Yalnız öyle çocuklar vardır ki: Sınıfın hem en yaramazı hem de en çalışkanıdır. Ne yaparsa yapsın öğretmeni onu hep affeder. Şimdi yaramazlık ederek kırık not alırsa çalışkanlık göstererek yüksek puanlar alacağı yeni parfümlerini incelemek üzere programımızı noktalıyoruz değerli anosmiseverler…Pozitif:
1) Açılışı çok çarpıcı ve güzel.
2) Kısa bir süreliğine de olsa kullanıcısına pozitif hissettiriyor.

Negatif:
1) Turunç kokularında yoğunluk yaratmak zordur bilirim: “Eau de Toilette” ayarında olsa yazmazdım ama koku “Extrait de Parfum” değil “Eau de Cologne” gibi davranıyor.
2) Tabiatıyla kalıcılık ve fark edilirlik yerlerde.
3) Parfüm çıtasını Rebul Serisi seviyesinde tutsaydım 2* alabilirdi. Ancak incelememizdeki iddialı bir “Extrait de Parfum” ve hal böyle olunca beklenti de yüksek oluyor.Notalar:
Üst: Bergamot, Turunç, Litsea çiçeği, Mandalina. (ck: bergamot, misket limonu, yeşil çay, iris)
Kalp: Oolong çayı, Küçük hindistan cevizi. (ck: mandalina)
Baz: Misk, İncir. (ck: petitgrain)
Tip: Yeşil, Fresh, Narenciye.
Cinsi: Unisex
Üretim: Yeni Formül
Çıkış Yılı: 2013Koku rengi: Yeşil
Referans: Limonlu kolonya
Konsantrasyon: Extrait de Parfum
Parfümör: Jorge Lee

Doktrin: “Hayat oyunu iyi bir ele sahip olmak değil, kötü bir eli iyi oynamaktır.” – Leslie