Bergamotlu ve biraz ekşimsi bir açılış. Okyanus notalarını kullandıkları parfümün Davidoff – Cool Water’ı andırdığını söylemeliyim. Erkek incir yaprağı kokusu alıyorum. Dişisine göre biraz daha donuktur. Salatalık kabuğu gibi dağınık kokular var. Bunu karpuz kabuğu ile sağlamışlar.

Orta notalara gelindiğinde küçük hindistan cevizi kokusu alıyorum. Biraz beyaz misk. Oldukça soyut bir kokusu var. Bir şeylerle bağdaştırmak çok zor. Ozon notası, ıtır çiçeği. Patates kabuğu gibi bir kremsi koku. Ardıç ağacının kereste tozu benzeri yumuşak kokusu.

Sonlara gelindiğinde meşe yosunu ayarında sert bir yosun kokusu beklentisi hayal kırıklığı yaratabilir. Koku kalıcılığını önemli ölçüde yitirdi. Amberin yumuşak etkisi hoş ama çok tatlı kullanılmamış. Benim gibi esmeramber sevenler için hafif kalabilir. Koku fark edilirlik olarak da tene yakın durarak zayıf kalıyor. Piyasada benzerlerine sık rastlanan tarzıyla bende büyük bir etki bırakamadı.

Pozitif:
1) Hafif bir erkek parfümü arayışındaysanız tatmin eder.

Negatif:
1) Piyasadaki düşük kaliteli parfümlere yakın seyrediyor kokusu.

Notalar:
Üst: Mandalina, Karpuz, Deniz notaları.
Kalp: Lantana çiçeği (Güney Afrika Çalı Bitkisi), Selvi ağacı, Ardıç ağacı.
Baz: Kara yosunu, Beyaz amber, Paçuli.
Tip: Taze, Odunsu, Oryantal.
Cinsi: Maskülen
Üretim: Yeni Formül
Çıkış Yılı: 2008
Koku rengi: Lila
Referans: Sulu Karpuz
Konsantrasyon: Eau de Toilette
Parfümör: Béatrice Piquet

Doktrin: “Öpücük, sözler gereksizleşince konuşmayı kesmek için doğanın insanlara bahşettiği hoş bir hiledir.” – Ingrid Bergman