Ezilmiş buğday çimi ile iyi bir açılış oldu. Misket limonu kabuğu etkisi çok hoş. Taze, ferah, pozitif bir yapısı var. Bergamot oldukça gerçekçi kullanılmış. Yedinci dakikada, eskimiş musluk contası benzeri bir koku peydah oldu.

Orta notalara gelindiğinde salatalık ve karpuz kabuğu alıyorum. Su zambağı kokusu çok altlardan geliyor. Tonka fasulyesi benzeri bir koku var. Bunu sanırım hindistan cevizi ile sağlamışlar. Fakat bu hindistan cevizi ne Diptyque – Philosykos gibi çok yüksek kaliteli, ne de onun kadar yoğun ve belirgin. Sözü geçen menekşe, Narciso Rodriguez – For Him’deki gibi maskülen değil, daha feminen bir yapıda. Bu da parfümü biraz daha kadın kullanımına yakın yapıyor. Üst notada belki biraz erkeksi derken, orta notalarda parfüm kesinlikle “ben bir kadın parfümüyüm!” diyor.

Sonlara gelindiğinde amber yumuşak kullanılmış. Aslında buradaki lokum benzeri yumuşak tatlı koku; Calvin Klein – In2u’nun sonlarını hatırlattı bana. Yalnızca bundaki biçilmiş çim kokusu onda yok. Kokunun sonlarının kalıcılık ve fark edilirliği ortalamanın altında. Yumuşak bir yaz kokusu olarak düşünüyorum. Kışın hem ıslak ve soğuk, hem de hafif kalacak bir yapısı var. Koku bu şekilde tenimi terk ediyor.


Pozitif:
1) Ferah ve pozitif yapısıyla kullanan üzerinde bıraktığı etki oldukça mutluluk verici.

Negatif:
1) Kalıcılığı çok düşük.
2) Karmaşık yapıya sahip değil, parfüm karakteri çoğu zaman basit davranıyor.Notalar:
Üst: Bergamot, Kakule, Taze ananas, Papaya meyvesi, Yeşil ağaç etkisi.
Kalp: Yoğun hedion çiçeği (Yaseminden üretilmiştir), Menekşe, Gül, Hindistan cevizi, Yeşil ağaç etkisi.
Baz: Misk, Amber, Yeşil ağaç etkisi.
Tip: Odunsu, Otsu, Çiçeksi, Aromatik, Pudralı.
Cinsi: Unisex
Üretim: Yeni Formül
Çıkış Yılı: 1994

Koku rengi: Açık Yeşil
Referans: Buğday Çimi
Konsantrasyon: Eau de Toilette

Parfümör: Alberto Morillas ve Harry Fremont

Doktrin: “Bir insan gereksinimi olan şeyleri bulmak için dünya seyahatine çıkar ve onları dönüşte doğduğu yerde bulur.” – G. Edward Moore