Burnuma çarpan yoğun acı mür reçinesiyle açılış gerçekleşiyor. Reçine kokusu o kadar baskın ki altından yalnızca hafif hafif gelen tatlı gri kül kokularıyla üst notalardan çıkıyoruz.

Orta notalara gelindiğinde derin paçuli, ıslak kömür tozu ve siyah bir böceği ezdiğinizde ortaya çıkan kirli sulu kokuyu andırıyor. Bir mantardan dolayı enfekte olduğundan dolayı bu kadar güzel kokan öd ağacını da burada almak mümkün…

Sonlara gelindiğinde paçuli eşliğinde meşe yosunu ile daha bir erkeksi havaya büründü. Amberle hayvansı bir tatlılık. Sandal ağacı…

Kullanımı zor bir koku. Reçinelerle çok kirli ve yapış yapış başlar. Az değişiklik göstererek ortalarda reçinelerden öd ağacına geçiş yapar. Sonlarda tatlı-hayvansalla tatlı-sert sonlanır…

Sanki deri mont giymeyi seven bir Harley Davidson ya da Kötü Kedi Şerafettin’in Vosvos süren, asi, anarşist, entel, hümanist babası Tonguç gibi birisine yakışır…Pozitif:
1) Koku bir niş parfümde en çok aranan “sıradışı” kıstasını içeriyor.

Negatif:
1) Yazılı olan elementleri burunla algılamak takdir edersiniz ki çok zor. Bu durumda onlar karışık bir harman halinde, tabiri caizse bir curcuna şeklinde üstünüze yağıyor.Notalar:
Üst: Pelin otu, Konyak, Biberiye, Tütün, Mersin, Amber(ck: mür reçinesi, kül)
Kalp: Kırmızı gül, Siyah çekirge balı, Sedir, Iris, Sandalağacı, Biberiye, Kül, Kayrak. (ck: paçuli, kömür tozu, öd ağacı)
Baz: Kaşmir, Defne, Tütsü, Kafur, Öd ağacı, Vetiver, Misk, Meşe, Vanilya, Labdanum reçinesi. (ck: meşe yosunu, amber, sandal ağacı)
Tip: Baharatlı, Hayvansal, Tozlu, Tatlı, Odunsu, Dumansı.
Cinsi: Unisex. %90 Maskülen – %10 Feminen
Üretim: Yeni Formül
Çıkış Yılı: 2014

Koku rengi: Kül
Referans: Ödlü Kül
Konsantrasyon: Eau de Parfum
Parfümör: Paolo Terenzi

Doktrin: “Hepimiz yeniden doğmalıyız, sonra bir daha ve bir daha…” – George Bernard Shaw