01: Karanlık gülle açılış gerçekleşti. İlk izlenimim bana bazı markaları hatırlattığı; örneğin Montale – Black Musk’i andırıyor. Ona o kadar yakın ki gülün karartılmış yapısı, siyah miskle bütünleşmesi, burnu ferahlatan nane etkisi bunda da var. Dipte krem çamur kokusu var. Bunu bilerek koyamazlar ve bunu kusur kabul ediyorum. Dördüncü dakikada öd ağacı daha net olmaya başladı. Onu doya doya alamadan paçuli çıkmaya çalışıyor. Gül ve

öd ağacı ekseninde gitmesi gereken parfümde gül etkisine az rastlıyorum. Dipte kalan gül var ama bu yeterli değil. Yirmi beşinci dakikada küflü odun kokusunu alabiliyorum.

Orta notalara gelindiğinde kokunun dümdüz ilerlediğini görüyorum. Ne nota değişimlerini gösteriyor, ne de notalarda yazılı olan onca elementi. Kolonya gibi hafifleyerek seyrettiğini söylemeliyim. Beklediğimin altında kalitede çıktı. Montale – Black Musk’e nazaran Rose Oud tabii ki ucuz. Rose Oud’un kalitesini sitesindeki fiyatıyla kıyasladığımda ise pahalı.

Sonları orta notaların hafifleyen hali gibi bitti. Sanki edp. değil de edt. gibi kalıcılığı. Sanki edp. değil de edc. gibi nota değişimi göstermeyen düz yapısı.

Pozitif:
1) Kaliteli açılışıyla “Ben buradayım.” diyor.

Negatif:
1) Bir çok gül-öd temalı parfümü referans alarak yaratıldığı o kadar belli ki…

Notalar:
Üst: Safran, Portakal, Erik.
Kalp: Gül, Paçuli.
Baz: Öd ağacı, Vetiver, Misk, Beyaz bal.
Tip: Çiçeksi, Oryantal, Tatlı, Odunsu.
Konsantrasyon: Eau de Parfum
Cinsi: Feminen
Koku rengi: Koyu KızılDoktrin: Profesyonellerin ne yapacağını kestirebilirsiniz ama dünya amatörlerle doludur.” – Murphy Kanunu