Buzluktan çıkmış soğuk bir pasta tatlılığında. Tatlı siyah çay. Yıldız anason. Silhat ama çok acı değil. Kakule. Gül ağacı. Karabiber ve kimyon. Açılışı baharatların eşsiz dansıydı. Bu parfüm genelde tatlı olarak bilinir ama içinde keşfedilmemiş başka yetenekler var.

Orta notalara gelindiğinde kokusu zaman zaman kakaosu erimiş ama soğuk kalabilmiş dondurmayı andırıyor. Hep Angel minvalinde koku üreten Thierry Mugler bizi ikinci defa şaşırtıyor. Angel ve benzerleri gibi pamuk şeker notasını Havane’ya koymamış. Tatlı kokuları sevmesem de Pure Havane’nin hakkını yiyemem. Tatlılığın bu kadar dengeli kullanıldığını da nadir görebiliyoruz. Yumuşak tonka fasulyesi üzerine serpilmiş hafif tarçın. Yumuşak tatlı bir deri kokusu. Ve bu parfümün olmazsa olmazı: Tatlı tütünlü puro kokusu. 

Sonlara gelindiğinde değişim neredeyse yok. Kalp notası neyse baz da aynı. Birçok kokunun sonu güzel olurken Havane ortalarında en güzel anını yaşatıyor. Bence en güzeli öyle olması. Kalıcılık ve fark edilirliğin düşük olduğu parfüme koku kalitesi olarak iyi puan verebilirim.
Pozitif:
1) Rahatsız etmeyen tatlı koku yapmak sanattır.

Negatif:
1) Sonları ne yazık ki ortaların zayıflamış hali gibi davranıyor.
Notalar:
Üst: Ballı tütün(ck: çay, yıldız anason, kakule, kimyon, karabiber, gülağacı)
Kalp:  Kakao, Silhat(ck: kakaolu dondurma, tarçın, tonka fasulyesi, deri, puro)
Baz: Esmeramber, Labdanum reçinesi, Storax reçinesi(ck: tütün)
Tip: Oryantal, Baharatlı, Gurme, Tatlı.
Cinsi: Maskülen
Üretim: Nadir Bulunan
Çıkış Yılı: 2011Koku rengi: Puro
Referans: Tatlı Puro
Konsantrasyon: Eau de Toilette
Parfümör: Jacques Huclier

Doktrin: “Politikacılar dünyanın her yerinde aynıdır, nehir olmayan bir yere köprü yapacaklarına söz verirler.” – Nikita Khrushchev