Limon kabuğu ve yeşil notalarla açıldı. Yeşil çaya katılmış ezilmiş çimen parçacıkları. Çok ilginç açıldı, şöyle ki; her üç dakikada bir başka parfüm gibi davranıyor. Koku çok hızlı öz yapı değiştiriyor. Kakuleyle verilen ekşilik. Salatalık kabuğu değilse de suyunun kokusu. Mine çiçeği kokusu. Genel olarak hoş açılışıyla kendini koklattı. Aşırı yüklenince baş ağrısı yaptı ama bakalım…

Orta notalara gelindiğinde birçok kişi benzetmeyecek ama Tom Ford – For Men’in sonlarına benziyor. Rahmetli Ford’un da sonları kendini koklatırdı zaten; bu da öyle. Ortalar yoğun bergamotla süslenmiş. Bir iki çiçek var, onları çıkarmaya çalışacağım. Misket limonu. Kekik. Tuzlanmış deri kokusu. Yumuşak geçişlere sahip menekşe. 

Sonlara gelindiğinde müthiş tatlı deri kokusu. Yumuşak bir misk hayvansılığı. Parfümü yıllarca kullanmıştım. O zamanlar koku duyum gelişmemişti. Aklımda “kalitesiz koku” olarak kalmış, ama öyle değil. İğneli çam kokusu. Burnumla nemlendirdiğim kolumu koklamaktan kendimi alamayacağım kadar güzel bitiyor. Parfüm baz notasında ıslak, terli tende çok daha güzel duracaktır. Parfüm tazelediğinizde nota süreleri şaşacağı için yanınızda bulundurduğunuz minik şişeden parfümlü teninize su sıkabilirsiniz. Tıpkı benim gibi…Pozitif:
1) Yoğun açılışını atlatınca ortaları güzel, fakat sonları müthiş.
2) Kendimi renk cümbüşünün içinde bulduğum, burnumla algılayamayacağım denli yüksek sayıda notaya sahip bir parfüm.

Negatif:
1) Allure Serisi’ndeki bazı parfümlere öykünmeler var. Özellikle kalp notasında Chanel – Allure Homme Sport koklar gibisiniz.
2) Açılışı biraz yoğun, çevrenizin hoşuna gidiyor ama sizi sıkabilir.Notalar:
Üst: Bergamot, Zencefil, Lavanta, Mandalina, Şeftali, Limon. (ck: limon, yeşil çay, çimen, mine çiçeği, kakule)
Kalp: Anason, Frezya, Gardenya, Yasemin, Paçuli, Biber, Gül, Gülağacı, Vetiver, Sedir(ck: bergamot, misket limonu, kekik, tuzlu deri)
Baz: Amber, Benzoin, Meşe yosunu, Hindistan cevizi, Deri, Misk, Sandal, Tonka fasulyesi, Vanilya. (ck: misk, çam)
Tip: Fresh, Oryantal, Tatlı, Baharatlı, Odunsu.
Cinsi: Maskülen
Üretim: Yeni Formül
Çıkış Yılı: 1999Koku rengi: Altın
Referans: Tatlı Deri
Konsantrasyon: Eau de Toilette
Parfümör: Jacques Polge

Doktrin: “Başarı bir kapının önünde beklemek gibidir. Bazı insanlar başarılı olmak için tüm niteliklere ve tutumlara sahiplerdir. Fakat onlar yanlış kapının önünde beklemektedirler. Kapının tam olarak üç saate açılacağını kesin olarak biliyorsanız orada üç saat beklersiniz. Peki ya açılmazsa? Siz ayrılmaya karar verirsiniz. Üç saat ve iki dakika sonra belki de açılacaktır. Başarı doğru kapıda beklemek ve onun ne zaman açılacağını bilmenin birleşimidir. Bazıları yaşamları boyunca beklerler ve kapı asla açılmaz.” – Bill Regan