Hayatımda gördüğüm en güzel beyaz gül. Islak, saf, temiz, pürüzsüz… Pudralı yumuşak biçimiyle hafif feminen. Koluma sürdüğüm sıvı yağlı görüntüsüyle parlıyor. Yeşil bitki kökleri, yaprak parçaları. Hafif topraksılık. Pınardan akan taze su kokusu.

Orta notalara gelindiğinde buram buram kalite kokuyor. Saydam, kırmızı bir gül gibi… Tatlılık o kadar az ki kimse rahatsız olduğunu söyleyemez. Sucul notaların ardından beyaz su zambağı... Kokusu tekdüze gibi gelebilir, ama daha net daha müthişini koklamamışsınızdır. 

Sonlara gelindiğinde pek değişiklik göstermedi. Açılışı en müthiş yanları, ortaları da çok iyi, sonlarda hem etkisini yitiriyor hem cazibeli havasını. Açılışı gibi gitse beş üzerinden beş yıldız verebileceğim bir koku; gene de “En beğendiğim parfümler” listesine adını yazdırarak 5*’ını alıyor.

Koku çok yumuşak olmasına karşın kadın kokusu olamayacak kadar şekersiz. Bir erkek kokusu olabilecek kadar da nötr. Sert ya da ağır maskülen değil. Zaten gül temalı ve “Coşkulu Adam” ismi barındıran koku nasıl öyle olabilirdi? Eserde öyle iyi dans etmişler ki “Şunu çok koymuşlar, burası az olmuş.” diyemeyiz. Doğala yakın elementler kullanmaları da beni çok etkiledi. Lyric Man’e doktrin eklenecekse Cemal Süreya yakışır…Pozitif:
1) Lyric Man, tatlı kullanımına alıştığımız gülü nötr olarak parfüme işlemiş.

Negatif:
1) En büyük eksisi fazla değişiklik göstermeyen yanı.Notalar:
Üst: Bergamot, Misket limonu. (ck: beyaz gül, pudra, yapraklar, su)
Kalp: Gül, Melekotu, Portakal çiçeği, Galbanum reçinesi, Hindistan cevizi, Zencefil, Safran(ck: kırmızı gül, su zambağı)
Baz: Çam ağacı, Sandal ağacı, Tütsü, Vanilya, Misk. (ck: bitki kökleri)
Tip: Oryantal, Çiçeksi, Hayvansal, Dumansı
Cinsi: Maskülen
Üretim: Yeni Formül
Çıkış Yılı: 2008
Koku rengi: Kırmızı
Referans: Sulu Gülyağı
Konsantrasyon: Eau de Parfum
Parfümör: Amouage

Doktrin: Merdivenlerin oraya koşuyorum,
Beklemek gövde kazanması zamanın;
Çok erken gelmişim seni bulamıyorum,
Bir şeyin provası yapılıyor sanki.
Hiç bir şeyim yok akıp giden sokaktan başka
Keşke yalnız bunun için sevseydim seni.” – Cemal Süreya