Pembe-mor begonvillerle açılışı yaptık. Çok sert bir zambak parfümün bel kemiği gibi. Karmaşık çiçekler. Biraz siyah üzüm, biraz kokulu meyveler… Akasyalar… Beyaz akasyalar. Çiçeklerden genelde beyaz kullanılmış bir parfüm. Açılışında rengi “beyaz”…

Orta notalara gelindiğinde yumuşak bir sümbül burnuma geldi. Paçuli kurutmaya çalışıyor ama sanırım onu sonlarda görebiliriz. Şimdiki çimen tozu kokusunu da veren sanırım o. Şekerli olmasa da parfüme hala bir bayıcılık hakim. Kokoş bir yanı var. Klasik giyimli bir hanımefendide itici duracak gibi… Parfümün benzerleri piyasada o kadar çok var ki içlerinden sıyrılıp bizi vuracak bir koku değil. 2008 yılında çıkan ve çok tutan One Million’dan sonra aynı ismi kullanarak para amaçlı piyasaya sürülen basit bir obje. Belki biraz pembe gül var altlarda. Ama sakın bunun niş parfümlerdeki güller gibi olduğunu zannetmeyin.

Sonlara gelindiğinde en güzel anını yaşattı bize. E keşke en başından bunu yapsaydın ya a parfümcük! Çok yumuşak feminen bir amber. Amberin altına çok az beyaz misk saklamışlar. Birbirlerine uyum içinde sarılmış gibiler. Çok hafif bir bal kokusu almış, emin olmadığım için yazmamıştım. Okuduğumda baz notaları’nda bal geçtiğini görüyorum. Elementleri gerçekçi kullanmadıklarını buradan anlayabiliriz. Sanırım çok etkilenmediğim parfümlerin yorumlarını da çok uzun yazamıyorum. Bu da onlardan bir tanesi. Benden bu kadar!

Pozitif:
1) Beyaz çiçekleri seviyorsanız bu parfümü sevebilirsiniz.

Negatif:
1) Yapay elementler can sıkıcı.
2) Para için satışa sürüldüğü, sanatsal bir değer taşımadığı o kadar belli ki.
Notalar:
Üst: Portakal çiçeği, Acı portakal, Ahududu.
Kalp: Saf portakal çiçeği, Arap yasemini.
Baz: Bal, Paçuli.
Tip: Beyaz çiçeksi, Narenciye, Tatlı, Bal.
Cinsi: Feminen
Üretim: Yeni Formül
Çıkış Yılı: 2010
Koku rengi: Beyaz
Referans: Tatlı Zambak
Konsantrasyon: Eau de Toilette
Parfümör:  Anne Flipo&Beatrice Piquet&Dominique Ropion&Bruno Jovanovic

Doktrin: “Rahata kavuşmak için engellerle çarpışırız, rahata kavuşunca da, rahatı çekilmez buluruz.” – Henry Adams