Limon kolonyasından farksız bir açılış. Ama bu kolonya efekti Acqua di Parma – Colonia kadar kaliteli değil. Hatta ondan daha iyisi Caron – Eau de Réglisse Liquorice’dan daha iyi hiç değil!.. Askerde kullandığımız ucuz tıraş losyonlarını andırıyor. Bu parfümün bayan versiyonu çok daha yumuşak ve hafif şekerli kokarken; erkeği daha otoriter ve ozon* ağırlıklı kokuyor. Ütüde beklemiş kireçli su gibi kokuyor. Kolalanan beyaz yakalı bir gömleğin üstünden tüten buğunun burnunuza nüfuz etmesini andırıyor. Çamaşır makinesinden biraz önce çıkarılan, leğende kucağınıza aldığınız, ipe asmak üzere balkona taşıdığınız beyaz tül perde gibi kokuyor.

Orta notalara gelindiğinde koku üst notaların hafiflemiş hali gibi seyrediyor. Bu benim için iyi bir şey değil. Orta notalarda yasemin ve sardunyanın dışında diğer yazılanları hissetmek güç. Genel olarak temizlik hissi var parfümde. Bu kokuyu sizde duyumsayan birinin temiz olmadığınıza inanması imkansız. Bir bültende “Sabun kokan erkeklerin karşı cins tarafından seksi bulunarak temiz hissini en iyi bu şekilde hissettirdiğini…” okumuştum. Bu parfüm de sabun kokmuyor ama okyanus ve su etkisiyle temiz kokan erkek deneyimini size yaşatıyor.

Sonlara gelindiğinde meşe yosunu ve misk gerçekten çok zayıf. Keşke sonlarda yazılan notaları hissettirebilseydi. O kadar su çizgisinde düz ilerliyor ki ayrı ayrı elementleri hissetmek zor. Deniz tandanslı bir parfüm gibi görünse de havuzdan çıktığınızda üstünüzdeki su tanelerinin klorlu kokusunu andırıyor. Bu parfümün en olumsuz özelliği semt pazarında gezerken bile aynı kokuyu duyabilir ve etrafınızda kullananı arayabilirsiniz. En çok taklit edilen parfümlerden olduğunu  söylememe gerek yok. Bu kötü: Pişti olma olasılığınız artar. Bu iyi: Sevdiğiniz bir parfümde yalnız değilsiniz. Sonuç: Bana göre değil!..Pozitif:
1) Su notalarını barındıran, yıllardır sevilerek kullanılan bir klasiktir kendileri.
2) Kendinizi temiz ve seksi hissedebilirsiniz.

Negatif:
1) Benzerleri her yerde karşınıza çıkabilir. Farklı olmak istiyorsanız bu parfümle mümkün değil. kokunuz çoğu kişiye sıradan gelecektir: Sahteleri değişik birçok formülünü piyasada denedi…
Notalar:
Üst: Yeşil notalar, Kişniş, Lavanta, Nane, Biberiye.
Kalp: Sardunya, Yasemin, Portakal çiçeği, Sandal.
Baz: Amber, Meşe yosunu, Misk, Tütün, Sedir.
Tip: Sucul, Yeşil, Fresh, Baharatlı.
Cinsi: Maskülen
Üretim: Yeni Formül
Çıkış Yılı: 1988

Koku rengi: Açık Mavi
Referans: Deniz Suyu
Konsantrasyon: Eau de Toilette
Parfümör: Pierre Bourdon

Doktrin: “Çocukluğun kendini saf bir biçimde akışa bırakması ne güzeldi. Yiten bu işte.” – Nilgün Marmara