Tencerede kaynatılmış, suda şişmiş buğday gibi kokuyor ya da şekerle kavrulmuş pirinç patlakları. Genelde malt ile sağlamışlar bu kokuyu. Parfümün içindeki malt* da böyle yumuşak, nemli bir arpa-buğday karışımı bir koku. Muşmulanın ince kabuğunu tırnağınızla sıyırın, o içindeki kavuniçi tonundaki etli kısmı gibi kokuyor. Odunsu notalardan hafif bir sandal gezdirilmiş o kadar.

Orta notalara gelindiğinde klasik bir  Thierry Mugler parfümü daha. Angel’den sonra her parfüme aynı pamuk şekeri kokusunu koyarak bir iki element değiştirerek piyasaya süren bir firma bu. Ama bu bir bakıma iyi oldu. Hikayeme konu yapabilirim. Parfümün içinde turba** olduğu söyleniyor. Parfümde üç buçuk saati geride bıraktığımızda sentetik yapıda bir koku almaya başladım. Angel’da da bu vardı ve bir de bunda var. Bu ikisi dışında Thierry Mugler parfümlerinin hiçbirisinde bu hissi yaşamamıştım. Malt ve viski kokusunu ise orta ayarda alabiliyorum. Ne çok, ne de az.

Sonlara gelindiğinde oldukça güzel. Koku iyice yumuşadı ve güzel bir hal aldı. Yalnız diğer Thierry Mugler parfümleri gibi kalıcı değil. Fark edilirlik de onların daha altında. Kesinlikle maskülen bir parfüm değil. Tatlı ve şekerli kokuları seviyorsanız bunu da seversiniz. Spor kıyafetlerle sanki sırıtacakmış gibi bir tatlılığı var. Sanki biraz takım elbiseye yakın bir hali var. Amberdeki balık yumurtası benzeri yoğun kokuyu silip atın, kalan yumuşak hali gibi pürüzsüz kokuyor sonları. Koku benzerlerine, özellikle diğer kardeş Thierry Mugler parfümlerine yakın geçmesiyle bende düş kırıklığı yarattı.
Pozitif:
1) Daha iyi malt kokladığımı anımsamıyorum.

Negatif:
1) Onlarca kez denenen “pamuk şekeri” notasını barındırarak ne kadar yenilikçi olabilir ki?
2) Fiyatı çok yüksek. Kalıcılık zayıf.
Notalar:
Üst: Odunsu notalar, Malt.
Kalp: Paçuli, Viski.
Baz: Misk, Turba (viski damıtılmasında kullanılan kömürümsü yakıt).
Tip: Gurme, Baharatlı, Tatlı, Odunsu.
Cinsi: Unisex
Üretim: Yeni Formül, Sınırlı Sayıda
Çıkış Yılı: 2009Koku rengi: Bej
Referans: Tatlı Buğday
Konsantrasyon: Eau de Toilette
Parfümör: Jacques Huclier

Doktrin: “Bana yapılan haksızlık bana hiçbir şekilde ona haksızlık yapma hakkını vermez.” – Arthur Schopenhauer