Turkuaz renkli naneli şekeri dilinizde emdiğinizde aldığınız ıslak tat… Üstteki kokudan diplere indiğimizde gelen ekşi tatlar parfüm piramidine turunç da döşendiğini gösteriyor.

Orta notalara gelindiğinde kuru otlar ve kekik kokuları alıyorum. Opoponax reçinesiyle sıcak, tatlı ve oryantal bir koku yelpazesi sağlanmış.

Sonlara gelindiğinde gri miskle verilen güzel bir hayvansallık görüyorum. Siyah vanilyayı andıran sandal ağacını çok yumuşak ve güzel kullanmışlar.

Parfüm genel olarak hiç rahatsız etmeden kullanıcını güldüren, güven veren bir yapıda. Kalıcılık ve farkedilirlik orta düzeyde seyretti.

Pozitif:
1) Hiç rahatsız etmiyor, bu çok güzel bir şey.

Negatif:
1) Yazıldığı kadar karmaşık yapıda elementi koklayamadık.
Notalar:
Üst: Dereotu, Vahşi Fasulye, Rezene, Nane, Sitrik asitli notalar, Yeşil notalar, İğne yapraklı ağaçlar. (ck: nane, turunç)
Kalp: Karabiber, Kekik, Küçük hindistan cevizi, Elemi reçine, Frankincense, Petitgrain, Karanfil, Biberiye, Baharatlı notalar. (ck: kuru otlar, kekik, opoponax)
Baz: Amber, Storax reçinesi, Benzoin, Peru reçinesi, Mür reçinesi, Atlas sediri, Ağaç yapraklı notalar. (ck: siyah misk, sandal ağacı)
Tip: Yeşil, Fresh, Oryantal, Baharatlı, Tatlı, Odunsu.
Cinsi: Unisex. %60 Maskülen – %40 Feminen
Üretim: Yeni Formül
Çıkış Yılı: 1999
Koku rengi: Yeşil Kahverengi
Referans: Naneli Reçine
Konsantrasyon: Eau de Toilette
Parfümör: Lorenzo Villoresi

Doktrin: “Acı çekenler ile acı çektirenler aynıdır.” – Arthur Schopenhauer