Beyaz gül yağı ve altın damla kolonya karışımıyla açıldık. Beyaz dumansı tatlı bir reçine kokusuyla (opoponax) üst notalardan çıkıldı.

Orta notalara gelindiğinde iris çiçeği ve yasemin kokusu. Shalimar’da görülen miskli kirli tatlılık şu anda bu parfümde de yükseliyor. Özellikle açılış ve orta notaların erkeksi bir parfümden beklenmeyecek kadar feminen yapıda olduğunu görüyorum.

Sonlara gelindiğinde inanılmaz güzel ve temiz bir deri kokusu ortaya çıktı. Bir de bergamota da ziyadesiyle benzeyen petitgrain adlı turunç kokusu deriye işlenmiş. Yumuşak bir meşe yosunu, hiç kirli değil. Deriyi saran yumuşak paçuli. Sonlarda harika koku ortaya çıkmasaydı 2* almıştı

Sonlarını Knize – Forest‘a oldukça benzettim. Üst ve orta notaların feminen yapısı, bu kokunun yalnızca açık renk, aslında beyaz gömlek giyen bir erkeğe yakışırmış gibi geliyor. Spor kıyafete uygun bir yanı yok.Pozitif:
1) Erkeksi havaya bürünen sonlarıyla mucizeler yaratıyor.

Negatif:
1) Üst ve ortalar feminen, sonları maskülen. Parfüm kafa karıştırıyor.Notalar:
Üst: Kuşburnu, Müge (Sabunda kullanılır), Frankincense. (ck: beyaz gül, tütsü, opoponax)
Kalp: Süsen kökü, Yasemin, Mür. (ck: iris, yasemin, misk)
Baz: Amber, Meşe yosunu, Misk, Paçuli, Sandal ağacı, Sedir, Civet pisiki. (ck: deri, petitgrain, meşe yosunu, paçuli)
Tip: Hayvansal, OryantalGurme, Çiçeksi, Meyveli, Pudralı, Tatlı, Odunsu.
Cinsi: Maskülen
Üretim: Yeni Formül
Çıkış Yılı: 1998
Koku rengi: Gri Yeşil
Referans: Kirli Çiçek
Konsantrasyon: Eau de Parfum
Parfümör: Guy Robert

Doktrin: “Anlat bana, Almanlar seni ‘strateji’ denilen şu yeni bilimle Bonapart’a karşı savaşmaya nasıl eğitti.” – Tolstoy / Savaş ve Barış