Tatlı paçulinin altından gelen pis reçine kokuları. Az tatlı olsa da oldukça kirli ve sert başladı. Açılış Noir de noir kadar yumuşak değil. Biberiye kokuları burna batar. Hafif bir tatlılık var ortalarda ortaya çıkacağı belli olan; kokusu sıvı kakaoya yakın.

Orta notalara gelindiğinde koyu demlenmiş acı kaçak çay. İçine gereğinden fazla şeker eklenmiş ve karıştırılmış. tatlı portakal çiçeği ve yumuşak deri. Sanki tarçın emdirilmiş kadar yumuşak ve karmaşık. 3* verdiğim açılışına karşın ortalarda Noir’in harmanı yüzümü güldürdü. Siyah deri kokusunu kabe samanıyla sarartmışlar. Limonlu deri. Adaçayı.

Sonlara gelindiğinde sexi kokuyor. Gül var mı emin değilim. Bilirsiniz, parfümlerin incelemelerini bitirmeden nota listelerini asla okumam. Varsa da belki biraz mavi gül. Çikolata ve karamel sonlarına iyi yerleştirilmiş. Biraz odunsuluk var ve vetiver değil. Ben çınar ağacına yakın buluyorum. Ek olarak 8-10. saatlerde net vanilya tende kalan…

Klasik giyinip, efendi görünen ama p*ç olan; casual giyinen, ama sert ve maço olan erkeklere önerilir. En fazla 3 fıs… Sonbahar, kış kokusu.

Yeni tavladığı iyi giyimli kadınıyla akşam girdiği restoranda, dişi garsonun getirdiği menüye bakarken gözleri fır dönen, etraftan da yeni kısmet kollayan; bir yandan yanındaki kadının bacağını sıkarken, diğer taraftan bir umut menüyü alan garson kıza da göz kırpan avcı tipin üstündeki koku…
Pozitif:
1) Hem paçuliyle sert-sıkı, hem tatlı deriyle yumuşak-feminen; iyi harman.
2) Hem nota zamanlamalı değişimleri, hem elementleri hissedişi yeterince iyi.

Negatif:
1) Açılışı pis paçuli.
2) Parfüm edp. olmasına karşın baz notasında (4.-6. saatlerde) kalıcılık edt. ayarında düşük kalıyor.
Notalar:
Üst: Bergamot, Verbena çiçeği, Kimyon, Pembe biber, Menekşe çiçeği. (ck: paçuli, reçineler, biberiye, kakao)
Kalp: Sardunya, Iris yağı, Hindistan cevizi, Adaçayı, Gül, Karabiber(ck: siyah çay, portakal çiçeği, deri, tarçın, kabe samanı, limon, adaçayı)
Baz: Amber, Opoponax, Paçuli, Vanilya, Kabe samanı, Civet kedisi. (ck: gül, çikolata, karamel, çınar)
Tip: Oryantal, Baharatlı, Hayvansal, Tatlı, Odunsu.
Cinsi: Maskülen
Üretim: Yeni Formül
Çıkış Yılı: 2012
Koku rengi: Kahverengi
Referans: Paçulili Çikolatalı Deri
Konsantrasyon: Eau de Parfum
Parfümör: Tom Ford

Doktrin: “Aşklarım, elveda, benim beyazımsılarım…” – Ivan Sergeyeviç Turgenyev