Açılışı aynı Coco Mademoiselle… Yalnız Coco Mademoiselle yoğun ve boğucu açılır ama dip notalara doğru yanık hayvansallıkla tene oturur ve dünyayı değiştirir. Glamour kalıcı olamazsa sırf açılışı onu bir yere getirmez. Ardından portakal çiçeği ve gardenya geliyor.

Orta notalara gelindiğinde çiçeklerin üstüne sigara külü silkelendi. Pesimist yaklaşmayarak gerçekten kül koymadıklarını umarsak ve bu bir paçuliyse, başarısızlık.

Belki de kimi reçineleri ve tütsüyü burada denemek istediler. Bu özelliklere en yakını, buhurlu kokusuyla mür reçinesidir.

Sonlara gelindiğinde beyaz misk kokusu. Yasemin, menekşe ve ylang ylang. 25 yaş, bakımlı süslü bir kız kullanabilir. Bunu severse Coco’yu da denesin…

Benzerlikler üzerine;
Chanel – Coco Mademoiselle: Neredeyse her notasında Coco’yu andırıyor. Onun kadar ağır, güçlü ve hayvansal değil. Coco 2001’de çıktığına göre suçlu Suddenly Madame Glamour olacaktır.Pozitif:
1) Coco Mademoiselle’e yakın seyreden yanıyla alternatif olabilir.

Negatif:
1) Taklitte başarılı olmak yeni yaratıcılıklara bağlıdır. Bunda hani?Notalar:
Üst: Bilinmiyor. (ck: portakal çiçeği, gardenya, paçuli)
Kalp: Bilinmiyor(ck: paçuli, mür reçinesi, tütsü)
Baz: Bilinmiyor(ck: beyaz misk, yasemini menekşe, ylang ylang)
Tip: Çiçeksi, Pudralı, Tatlı, Hayvansal, Reçineli, Dumansı.
Cinsi: Feminen
Üretim: Yeni Formül
Çıkış Yılı: 2011
Koku rengi: Altın
Referans: Çiçeksi Reçine
Konsantrasyon: Eau de Parfum
Parfümör: Lidl

Doktrin: “Kadınlar senin ne düşündüğünü duymak istemiyor. Kendi düşündüklerini duymak istiyorlar. Sadece daha kalın bir sesle…” – Bill Cosby