Sulu limonla kuru otlar karışık geldi. Lavantalı acı haline burun kıvırmaktan kendimi alamıyorum. Kakule ardından gelen kakule ekşiliği. Çok ekşi bir açılış oldu.

Orta notalara gelindiğinde odunsu tütsü ve muhtelif koyu reçineler. Domatese asıl kokusunu veren yeşil dalları gibi kokuyor. Çınar ağacı odunları, selvi ağacı biberleri. Kuru dallar, kekik ve kuru nane. Üst notaların ilk yirmi saniyesi karşılaştığım çoğu element şu an yanımda.

Sonlara gelindiğinde ortalardan pek de farklılık göstermediğini görüyorum. Opoponax reçinesiyle tatlı tütsüye döndü azcık. Tatlı kahve kokusu.

Pek sevilecek koku değil Loewe. Hatta itici… Kalıcılık iyi, agresiflik orta. Koku kalitesi designer ve niş arasında. Ömrünü sert ve kuru otların arasında beyhude harcayan yabani bir hayvan gibi…
Pozitif:
1) Kalıcılığı oldukça iyi.
2) Dördüncü saatte ortaya çıkan harika odunsular ve sonlarda gelen tatlılık olmasa 2*’ı basmıştım.

Negatif:
1) Her şirinliğinize karşın kendini sevdirtmeyen hırçın bir çocuk gibi.
Notalar:
Üst: Lavanta, Mandalina, Bergamot, Limon, Guava meyvesi, Kekik, Biberiye, Kaşmir ahşap, Paçuli, Costus bitkisi. (ck: limon, lavanta, kakule)
Kalp: Aldehitler, Hindistan cevizi, Tarçın, Pembe biber, Nane, Kimyon, Anason, Mandalina(ck: kuru otlar, tütsü, reçineler, selvi, çınar, kekik, kuru nane)
Baz: Amber, Misk, Meşe yosunu, Vanilya, Odunsular. (ck: opoponax, kahve)
Tip: Ekşi, Narenciyeli, Aromatik, Baharatlı, Tatlı, Odunsu.
Cinsi: Maskülen
Üretim: Yeni Formül
Çıkış Yılı: 2004

Koku rengi: Açık Sarı
Referans: Ekşi Çalılık
Konsantrasyon: Eau de Toilette
Parfümör: Solo

Doktrin: *“Kim çok bağırırsa, söz onun olacak; ama kısa bir süre için.” – Bilinmeyen