Sert bir açılış oldu. Yıldız anason en belirginlerden. Bu haliyle sert erkek parfümlerinden birisi gibi duruyor. Burun yakan bir yapısı var, yapışkan bir yanı. Islak, yanık odunumsu bir tütsü alttan çıkmak istiyor.

Orta notalara gelindiğinde koku güzel bir hava kazandı. Aslında bu tam da 2 saat sonra ortaya çıktı. Pipo ve süet mükemmel kullanılmış. Tütsü de var ama bir çok parfümdeki bilinenin aksine burun yakmayan, nefes boğmayan yapıda. Ortaları harika. Sert ve erkeksi. Çok saldırgan durmuyor ama yaklaşana da “ben buradayım!” diyebilir.

Sonlara gelindiğinde koku biraz tütün kolonyası kıvamına kaçtı. En güzel hali orta notalarıydı. Siyah erik ve kuru meyveler ilginç. Sonlarını çok beğendiğimi söyleyemem. Fakat bizimle en uzun süre kalan orta notaları bile bu parfümü alınmaya değer kılıyor. Biterken anason ve tonka fasulyesi etkili.
Pozitif:
1) Tütünün kimi zaman anasonla ve meyvelerle yumuşatılmış feminen hali, kimi zaman da tütsü ve paçuliyle sertleştirilmiş erkeksi hali; bizi tütüne doyuruyor.

Negatif:
1) Açılışı basit piyasa parfümlerini andırdı bana. Bu da “elementler kaliteli kullanılmadı mı?” sorusunu akla getiriyor.
2) Uzun süreli kullanımda kalıcılık zayıf kalıyor.

Notalar:

Üst: Bergamot, Elemi reçine, Tarhun, Kakule, Kişniş, Yıldız anason, Kekik.
Kalp: Pipo tütünü, Tütsü, Süet. 
Baz: Siyah erik, Kuru meyve, Paçuli, Sandal ağacı.
Tip: Deri, Dumanlı, Baharatlı, Tatlı, Odunsu.
Cinsi: Maskülen
Üretim: Yeni Formül
Çıkış Yılı: 2001
Koku rengi: Taba
Referans: Tatlı Tütün
Konsantrasyon: Eau de Toilette
Parfümör: Harry Fremont

Doktrin: “Nasıl geri dönüleceğini bilmiyorsan sakın kaybolma.” – Salman Rushdie