17: Bir lavanta kokusu kaç değişik şekilde anlatılabilir ki? En nihayetinde lavanta. ^^

Lavanta gibi açıldı. Çünkü lavanta. Kalitesiz materyal kullanımında burnunuzu tırmalayan deniz tuzu benzeri yapay tat bunda da var.

İlginç bir şekilde yirminci dakikada harika bir yasemin ortaya çıktı. Tüm bunlara karşın kokunun tende bir saat ancak dayanması!..

Molinard – Lavande’nin çok uzağında. Sınıfları aynı değil zaten haksızlık olur. Molinard çok agresif ve kalıcıydı.

Oriflame – Lavanta Kolonyası 400 ml’lik şişesiyle harika bir lavanta kolonyası. Parfüm gibi kullanabilirsiniz. Çok kalıcıdır. Yalnız sürüldüğünde ilk bir saat ağır gelebilir.

Tariş – Lavanta Kolonyası harikadır. İçlerinde en dengeli olandır. Evde temizlik yaptığınız suya birkaç damla damlatırsanız evin havası değişir. Giysilerinizin durulama suyuna damlatır ya da uç noktalarına sıkarsanız gün boyu sizinledir. Oriflame kadar ağır değildir.

Geçen gün bir video sitesinde sessiz bir eğitim videosu izliyordum. Bilirsiniz; bazen o video sitelerinde sayfadaki videodan çok yorumlar eylencelidir. Normalde çekilen bir görüntünün altyapısındaki bir müzik beğenilirse ve bilinmiyorsa kullanıcılar “Arkada çalan müziği bilen var mı?” diye sorarlar ve yanıtlar görülür… Çocuğun kendi bilgisayarının ekranını çekerek hazırladığı program anlatım videosu sessiz olduğu için yazılarla doluydu. Belki inanmayacaksınız ama cinfikirli bir kullanıcı şöyle yazmasın mı? “Kardeş videodaki fontu bilen var mı?” Yani videoda müzik olmadı mı sorular da bu şekle bürünüyor. Şimdi diyeceksiniz ki: “Konumuzla ilgisi ne?” İlgisi şu: Parfüm denemelerinde sürekli kıyaslamalar başka parfümlerle ilgiliydi. Kolonyada kıyaslama da (Sırf lavantadan oluşan parfüm az bulunur nimet olduğundan mütevellit) kolonyalarla ilgili oldu.

Pozitif:
1) Yok.

Negatif:
1) Beklentimin çok altında kalan lavantamsı.
2) Bu kadar dip kalıcılık elde etmek başarı.

Tip: Fresh, Çiçeksi, Pudralı.
Konsantrasyon: Eau de Cologne
Cinsi: Unisex
Koku rengi: MorDoktrin: Hiçbir şey göründüğü kadar kolay değildir.”  Murphy Kanunu