06: Çok sevilen karabiberi deneyelim bakalım. Sevilen vetiver ve karabiber tohumlarıyla açıldı. Korkulduğu gibi hapşırtan kurulukta değil limonlu jöle ıslaklığında. Küçük siyah noktalar barındıran haşhaşlı revani gibi kokuyor. O kadar tatlı değil aslında ama… Ekşi bergamotla da açılış bende sonlandı.

2. saatte tozlu ağaç kokuları. Koku değişiklik göstermek yerine hafifleme eğilimi gösterdi. Bu benim en çok puan kırdığım yerdir; bu başarısız parfümlerin genel karakteridir.

Sonlarda vetiver, vanilya ve misk. Yalnız tuhaf bir şey var: Normalde parfümleri 6 saatte incelerim; çok dayanıklı olanlarının 12 ve 18 saate kadar sürdüğü gözlenmiştir. Ancak ben Rebulları en fazla 3 saate sığdırmak zorunda kalıyorum. Bu yüzden bunun baz notası onlar gibi 6. saatte değil 3. saatte değerlendirmeye alındı. Bu arada 3* verecektim ama az farkla iyi kabul ederek 4* ile taçlandırıyorum.

Pozitif:
1) Harika kokuyor. Vetiver’den beklenen doğru seçilmiş molekül ve performans yapısı Black Pepper’dan geldi. Bu durumda pası Vetiver verdiyse golü de Black Pepper attı.

Negatif:
1) Keşke bu parfümde kullanılan net kabe samanı Rebul – Vetiver’de kullanılsaydı.
2) Kalıcılık edt. düzeyinde.

Notalar:
Üst: Greyfurt, Bergamot, Elemi reçine(ck: karabiber, limon, haşhaş, bergamot)
Kalp: Karabiber, Pembe biber, Baharatlar(ck: ağaç tozları)
Baz: Vetiver, Sandal ağacı, Meşe yosunu(ck: vetiver, vanilya, misk)
Tip: Yeşil, Baharatlı, Tatlı, Odunsu.
Konsantrasyon: Eau de Parfum
Cinsi: Unisex
Koku rengi: YeşilDoktrin: Her şeyi hatasız yapmak imkansızdır çünkü hatalar çok ustacadır.” – Murphy Kanunu