Güzel bir tatlılıkla açıldı. Yeşil bitki kökleri ve ıslak odunlar. Anason serinliği var parfümde. Yves Saint Laurent – La Nuit de L`Homme Le Parfum’ü hatırlattı bana açılışı. Tatlı ıslaklığa kıyılmış yeşil biber serpmişler.

Orta notalara gelindiğinde saman ve tonka fasulyesi kokusu. Serin sucul notalara az dumansı tütsü. Açılışla güzel başlayan koku kalp notası sonlarına doğru tıraş köpüğü efektiyle bana surat asıyor.

Sonlara gelindiğinde kalıcılık düşerek zayıfladı. Gri misk ve taze tütün tozları. Az amber tatlılığı. Ortaya yakın bir koku buldum karşımda… Parfümlerin çok kullanıcısı olması onları mükemmel yapmıyor ne yazık ki…

Benzerlikler üzerine;
Yves Saint Laurent – La Nuit de L`Homme Le Parfum: Açılışındaki biberli-anasonlu (hem acı, hem tatlı) yapıda birlikteler.Pozitif:
1) Müthiş açılış ve ıslak yapışkan ortalarıyla bu maddeyi hak eder.
2) Sexi kokan yanları yok değil.
3) Kalıcılık edp. düzeyinde iyi.

Negatif:
1) En değerli metraj kalp notasında tatlar oldukça yavan.
Notalar:
Üst: Bergamot, Calabria Mandalinası, Çin kakulesi, Nane. (ck: yıldız anason, yeşil biber)
Kalp: Lavanta. (ck: saman, tonka fasulyesi)
Baz: Amber, Paçuli, Misk. (ck: misk, tütün, amber)
Tip: Yeşil, Fresh, Baharatlı, Hayvansal, Tatlı.
Cinsi: Maskülen
Üretim: Yeni Formül
Çıkış Yılı: 2007
Koku rengi: Mor
Referans: Çin Anasonu
Konsantrasyon: Eau de Toilette
Parfümör: Maurice Roucel

Doktrin: “Büyük hayat düşünün öznesinin bir olduğunu ve görüngülerin tüm çeşitliliğinin zamana ve mekana bağlı olduğunu kendimize hatırlatırsak, o devasa düşünceye olan korkumuz azalacaktır. Hepsi kocaman bir rüya ve onu her bir yaratık görür: Ama hayatındaki bütün karakterler de onunla birlikte o rüyayı görür.” – Arthur Schopenhauer