Harika bir vetiver. İnce kıyılmış badem salatalık. Sedir ağacının hem burna batan biberli, hem burun gıdıklayan kadifemsi kokusu. Imaginary Authors odun kullanımına bayılıyor. Memoirs of a Trespasser ve Cape Heartache’te yoğun tatlı kereste kullanımıyla birbirlerine öykündüklerini o incelemelerde söylemiştim. Kurumuş sardunyalar. Parfümün isminde içeriğinin gizli olduğunu belki kanıksadık ama gerçekten büyülü bir şekilde tenis

kortu tadında yeşil çimen kokuları alıyorum.

Orta notalara gelindiğinde karabiber tanelerini andıran kırmızı biber taneleri. Kimyonlu bayat ekmek gibi kokuyor. Naneli saman.

Sonlara gelindiğinde koku az daha kuruyarak tuzlu ahşap kıvamına geldi. Müthiş başlayarak beni heyecanlandıran parfüm ne yazık ki devamında aynı başarımı gösteremedi. Huş ahşabı son alınanlar.

Benzerlikler üzerine;
Cartier – Déclaration: The Soft Lawn’ın orta notalarda Cartier’e tıpatıp benzeyen sedir-karabiber doğrusunda ilerlediği izlendi. Islak karabiber tanelerini hissettiren Déclaration’a karşın The Soft Lawn’ın kuru yapısının burun büktüğü gözlendi.
Pozitif:
1) Açılışındaki ıslak odunsu yapı o kadar güzel ki…
2) Deneyüstü bir kokuyu hapsederek, tenis kortlarında taban tepmeden, bunu tenimize taşıyan Imaginary Authors, adına yakışan inanılmaz yaratıcılara sahip.

Negatif:
1) Kalp ve baz notası neredeyse aynı. Parfüm değişkenlik takıntısı olanlara hitap etmiyor.
2) Yazılı elementlerin tamamını burna hissettiremediler.
Notalar:
Üst:  Sarmaşık yaprağı, Tenis topu, Vetiver. (ck: vetiver, salatalık, sedir, sardunya, çimen)
Kalp: Defne, Kumlu tenis kortu(ck: kırmızı biber, kimyon, saman, nane)
Baz: Meşe yosunu, Ihlamur çiçeği. (ck: huş ahşabı)
Tip: Yeşil, Fresh, Topraksı, Baharatlı, Odunsu.
Cinsi: Unisex
Üretim: Yeni Formül
Çıkış Yılı: 2012
Koku rengi: Kahverengi
Referans: Karabiberli Sardunya
Konsantrasyon: Eau de Parfum
Parfümör: Josh Meyer

Doktrin: “Eğer dalaverecilerin oyuncağı ve soytarıların maskarası olmak istemiyorsak, ilk kural içine kapanık ve ulaşılmaz olmaktır.” – Arthur Schopenhauer