Sert ve yağlı beyaz gül kokusu altından vuran kuru tütsü. Altta kereste gibi kokular var. Lyric Man ayarında tatlı gül beklentisi yanlış olur. Ispahan kalitesinde tütsü kullanıcısının yüzünü güldürüyor. Kuru sertlikte bayat tütün kokuları alıyorum. Storax reçinesi. Pembe biberden başka da bir şey alamadım. Yanık tütsü tahakkümünde parfüm.

Orta notalara gelindiğinde tebeşir tozu gibi kokuyor. Ekşi bir güle serilen tuzlu bir tütsüden başka bir şey koklayıp size yazmayı çok isterdim.

Sonlara gelindiğinde krema ve pudra kokusu. Gül kokusu parfümün tüm zamanlarında alınıyor fakat zayıf. Ancak yanık tütsü her zaman bizimle. Zayıf bir öd ağacı. Erkeksi vanilya etkisi.

Benzerlikler üzerine;

Dior La Collection Privée – Oud Ispahan: Evet Ispahan da tütsü baskısında ilerliyordu. Ancak Ispahan’da gözlenen gül, Emir’de her burnun fark edemeyeceği kadar zayıf.

By Kilian – Incense Oud: Tütsü etkileri iki parfümde benzer iken By Kilian’daki tatlı ve net güle eklenen ıslak çiçeklerin Emir’de esamesine rastlanmadı. Yalnız Emir’in her iki parfümden önce çıktığını biliyorsak onlara ışık tuttuğunu da söylemeliyiz.Pozitif:
1) Açılışındaki karmaşık yapı kokuyu çarpıcı kılıyor.

Negatif:
1) Notalarda koku değişimleri beklenenden az kalıyor.Notalar:
Üst: Portakal, Greyfurt, Sardunya. (ck: beyaz gül, storax, pembe biber, tütün)
Kalp: Öd ağacı, Karabiber, Paçuli. (ck: tütsü)
Baz: Sedir ağacı, Deri, Misk. (ck: krema, öd ağacı, vanilya)
Tip: Narenciyeli, Aromatik, Pudralı, Odunsu, Dumansı.
Cinsi: Maskülen
Üretim: Yeni Formül
Çıkış Yılı: 2010Koku rengi: Gri
Referans: Ekşi Tütsü
Konsantrasyon: Eau de Parfum
Parfümör: Jean-Claude Astier

Doktrin: “Bir insanın kötü bir karakter özelliğini unutmak, güçlük ile kazanılmış parayı sokağa atmak gibidir.” – Arthur Schopenhauer