Her burnun alacağı cinsten siyah tatlı vanilya, ardından meyveleri doğrayıp dilim dilim tabağa yerleştirmişler. Otuz saniyeden sonra dağılan vanilya kokusu “Acaba vanilya eksenli bir parfüm değil mi?” sorusunu kendime sormama neden oldu. Genelde siyah kabuklu zaman zaman da kırmızı renkli ahududuyu andıran meyveler çürük böğürtlen gibi kokuyor. Bunun yan ısıra aşağılardan çıkmak isteyen silhat var. Tom Ford – Black Orchid’in yoğun meyveli açılışına benziyor ama aynı kalitede değil. Black Orchid’de sürekli parfümü ayakta tutan silhat tatlılığı dengelerken, aynı zamanda da parfümün agresif bir yapıya kavuşmasını sağlıyordu. Bu kokuda baygın şekerliliği dengeleyen bir element göremedim henüz. Jel kıvamında çilekli çizkek kremasının parlak kokusunu andırıyor. Bilinen -kadın parfümü şekerli, yapışkan ve ağır olur- argümanının sonuna kadar arkasında duran bir koku Farmasi – Mia Bella. Tek sağ burun deliği açıkken bu kadar koklayabildik.

Orta notalara gelindiğinde benzerlerine çok rastlanan cinsten bir kokuya dönüştü. Açılışı daha çarpıcıydı. Bir miktar yapay bayır gülü kokusundan başka, yanınızdan topuklarını sinirli sinirli yere vurarak geçen, yüzündeki makyajdan Güneydoğu’da üç tane evin badanasına yetecek kadar boya çıkan, orta yaş üstü bir kadın nasıl kokarsa parfüm de şu an öyle kokuyor.

Sonlara gelindiğinde orta notaların hafiflemiş hali; orta notalar üst notaların hafiflemiş haliydi zaten. Hani aynısını defalarca izlediğiniz filmin en sevdiğiniz sahnesine geldiğinizde içinizden “Hayır! Bu kez böyle bitmemeli…” dersiniz ya; sonunu bilseniz de, öleceğine emin olsanız da her defasında kahramanınızın hayatta kalmasını umarak izlersiniz:

The Heat 1995: Neil McCauley (Robert de Niro), araçla tünelden geçtikten sonra otele dönüş ve Vincent Hanna (Al Pacino)’ya yakalanış.)

İşte ben de parfümü, böyle bitmemesini umarak çok kokladım. Ama o ne yazık ki öylesine basitçe bitti…
Pozitif:
1) Açılışı en çarpıcı yanı.

Negatif:
1) Bu markanın parfümünde “Düş kırıklığına uğradım,” diyemem ama “Daha iyisini beklerdim,” demekten de imtina etmem.Notalar:
Üst: Bilinmiyor. (ck: vanilya, böğürtlen, ahududu)
Kalp: Bilinmiyor. (ck: bayır gülü)
Baz: Bilinmiyor. (ck: silhat)
Tip: Çiçeksi, Meyveli, Pudralı, Tatlı.
Cinsi: Feminen
Üretim: Yeni Formül
Çıkış Yılı: 2012

Koku rengi: Pembe
Referans: Siyah Üzüm
Konsantrasyon: Eau de Parfum
Parfümör: Farmasi

Doktrin: “Her şey üstüme geliyor diyorsan ters yola girmişsindir.” – Bilinmeyen