Çok tatlı ve keskin kırmızı gül kullanımı, alttan da pembe geliyor. Paçuliyle daha da kızıyor, agresifleşiyor. Gümüş misk sertliğinde tatlar. Baskın öd kullanımı. 10. dakikaya girerken gül iyice yanıp kavrulurken tütsü ise harmanı daha gizemli kılıyor.

Orta notalara gelindiğinde yanık karanfil kokuları, tatlı öd biraz daha dinginleşti. Gülağacı ve yumuşak deri kokuları. Tarçınlı yıldız anasonu andıran burun üşüten tatlar. Sedir ağacı ile biraz acılaştı. Vanilyalı kakao tatlılığı.

Sonlara gelindiğinde tatlı amberle karışık çiçek kokuları ortaya çıktı. Bu tatlar yasemin ve menekşeyi andırıyor. Kasada fazla beklemiş siyah üzüm suyu. Koyun postu kokusu. 

Çok güzel bir parfüm ancak dikkatli kullanmak şart. Çok kalıcı ve agresif. Önerim bir defa sıkılması. Kadın kullanımına yakın. Kapalı alanda kullanım hata olur.

Benzerlikler üzerine;
Açılışında Montale – Black Musk’e has asetonlu etkiler gözlendi.
Pozitif:
1) Kalıcılık o kadar iyi ki…
2) Gerçekçi molekül kullanımı göz dolduruyor.

Negatif:
1) Yoğun öd kullanımı zaman zaman boğucu.
2) Fazlasıyla feminen yanları bir madde ekletir.
3) Koku, yakından yetenekli burunlara değişim göstererek sinyal verirken, uzaktan herhangi burunlar adına konuşacak olursam: “Asla değişim göstermiyor.” Suçlusu baskın öd…Notalar:
Üst: Portakal, Gül, Mandalina, Safran, Misk. (ck: kırmızı gül, pembe gül, paçuli, misk, tütsü)
Kalp: Öd ağacı, Tarçın, Maun ağacı, Paçuli yaprağı(ck: karanfil, öd, gülağacı, tarçın, deri, yıldız anason, sedir, vanilya, kakao)
Baz: Mysore sandal ağacı, Amber, Benzoin. (ck: amber, yasemin, menekşe, siyah üzüm)
Tip: Sıcak Baharatlı, Güllü, Yoğun Öd, Tatlı, Odunsu.
Cinsi: Unisex
Üretim: Yeni Formül, Nadir Bulunan
Çıkış Yılı: 2008
Koku rengi: Siyah
Referans: Gül Kızartması
Konsantrasyon: Eau de Parfum
Parfümör: Pierre Mancera

Doktrin: “Belirli bir kışkırtma yokken bile, olmayan tehlikeleri aradığım huzursuz bir endişe hali içindeyim; bu durum benim için en ufak dertleri sınırsız derecede büyütüyor ve insanlarla ilişkiyi çok zor hale getiriyor.” – Arthur Schopenhauer