Oohhhh! Gelsin yanık şekerler… En sevdiğim, bayılırım böyle kokulara!.. Öyle bir açıldı ki; yanınızda kim varsa ışınlanarak kaçar. Terlikleri bırakır, yarı yolda dinlenir dinlenir kaçar. Yanık şeftalinin arkasından frezya çiçeği bastırıyor. Elementleri anlatayım diyorum yine dikkatim dağılıyor; bomba bomba, yaktı kavurdu.

Orta notalara gelindiğinde koku biraz yumuşadı. Ancak tropik meyveleri bilirsiniz: Hem kavun gibi yumuşak kokar, hem cennet elması gibi damağınızda kumlu bir izler bırakırlar. Parfüm de öyle; hem burna batıyor, hem yumuşaklığıyla kendini koklatıyor. Ortalarda hala devam eden şekerli meyveler. Siyah üzüm suyu.

Sonlara gelindiğinde amber ve vanilyalı hoş bitiş. Gene az da olsa altlardan acı-tatlılık geliyor. Olmamış. Çok beğenilen bu kokuyu beğenmediğimi söylemeliyim. Açılışından sonuna kadar aynı parfümünün hafifleyen yanı gibi seyrediyor. Bugün sizler için Türkçesi Yiv Sen Loren – Manifatura olan parfümü yorumladım.Pozitif:
1) Sonları en güzel yanı.

Negatif:
1) Kalite hissiyatı düşük.
2) Benzerleri olan tatlı kokulardan sıyrılan bir yapısı yok.
3) Notalardaki elementlerin çoğunu hissedemezsiniz.
4) 6. saatten sonra agresiflik, edp ve özellikle şekerli kokulara oranla dibe vuruyor.Notalar:
Üst: Bergamot, Cassis likörü, Yeşil notalar(ck: şeker, şeftali, frezya)
Kalp: Yasemin buketi, Müge. (ck: tropik meyveler, üzüm)
Baz: Sandal ağacı, Vanilya, Tonka fasulyesi. (ck: amber, vanilya)
Tip: Çiçeksi, Meyveli, Pudralı, Tatlı.
Cinsi: Feminen
Üretim: Yeni Formül
Çıkış Yılı: 2012
Koku rengi: Pembe
Referans: Şekerli Jelibon
Konsantrasyon: Eau de Parfum
Parfümör: Loc Dong&Anne Flipo

Doktrin: “Efendim algılanmayan şeyler yok demektir. Bakmayın o tarafa, bi bakmışsın adam yok olur.” – Immanuel Kant’ın Eltisi