Açılışta burnum yoğun bir zambak hücumuna uğradı. Frezya çiçeği altmışınca saniyede zambağı geçerek baskı yapma savaşında. Açılışın böyle olduğunu görünce “O çok sözü edilen amber acaba nerede?” diye düşünmeden edemedim. Altlara indikçe sanki biraz feminen menekşe serpilmiş.

Orta notalara gelindiğinde açılışta aldığım çiçeklere biraz vanilya eklendi. Kokunun pudralı bir yanı var. O kadar basit bir koku ki; hayal kırıklığına uğramamak elde değil. Açılışındaki tadın zayıflayarak ilerlemiş hali. Koku çok değişiklik göstermedi.

Sonlara gelindiğinde parfüm hafifleyerek aynı tonda ilerliyor. Pudralı hali biraz daha tozlu bir kimliğe büründü. Michael Kors parfüm işinden pek anlamıyor sanırım. Özellikle kadın parfümleri berbat! Aşağıdaki videoda, yaşadığı hayal kırıklığının ardından kadının yüzünün aldığı ifade nasılsa, bu parfümü de satın alıp kullanan kişinin suratındaki ifade de aynı olacaktır!

Pozitif:
1) Yok.

Negatif:
1) Çok az sayıda element ismi yazılı olmasına karşın onları bile hissettiremeyen, piyasada gördüklerimin içinde en berbat, en kalitesiz kopya.

Notalar:
Üst: Amber.
Kalp: Beyaz çiçekler.
Baz: Sandal ağacı.
Tip: Çiçeksi, Odunsu, Pudralı, Hayvansal.
Cinsi: Feminen
Üretim: Yeni Formül
Çıkış Yılı: 2013
Koku rengi: Beyaz
Referans: Beyaz Zambak
Konsantrasyon: Eau de Parfum
Parfümör: Harry Fremont

Doktrin: “Dedem biraz unutkandır, ama bana öğüt vermeyi pek sever. Bir gün beni bir kenara çekti ve orada bıraktı.” – Ron Richards